FAL > Media > Media
Masz pomysł? Zgłoś się i wpraw Polskę w ruch

Program "Wprawiamy Polskę w ruch" - który dziś ogłaszamy - ma za zadanie promowanie najciekawszych inicjatyw lokalnych.

 

Nie jest rzeczą nową, że dobry pomysł i energia kilku osób może zmienić otoczenie. Efekt nie musi być od razu wielki, wystarczy drobna, ale zauważalna zmiana. Projekt nie musi też dotyczyć globalnych problemów społecznych takich jak np. ubóstwo czy bezdomność.

Przykład? Centrum Zielonych Technologii w woj. podlaskim, które promuje ekologiczne uprawy, budowę przydomowe roślinne oczyszczalni ścieków i tradycyjnych drewnianych domów, a wszystko po to, by chronić Zielone Płuca Polski. Projekt garstki ludzi zmienia na plus Podlasie.

Inny przykład? Fundacji Aktywności Lokalnej zmienia świat w Puszczykowie pod Poznaniem. W tym roku uruchomiła projekt "Puszczykowska Aktywna Mama", który pomaga kobietom z dziećmi wrócić do pracy, znaleźć inną, albo też założyć własny biznes. Weźmie w nim udział 60 kobiet. Kobiety mogą zabrać na zajęcia dzieci. W czasie kiedy się szkolą, maluchy baraszkują w sali zabaw pod opieką wychowawców.

Osób z takimi pomysłami, którym nie jest obojętne, jak wygląda i w jakim kierunku zmienia się świat, szukamy. Jeśli więc masz dobry pomysł i - co ważne - energię, by wprowadzić go w życie, opisz to i zgłoś się do konkursu.

Autorowi najlepszego pomysłu pomożemy bezpłatnie napisać unijny projekt. Sfinansujemy też wsparcie merytoryczne i formalne napisania wniosku o grant w wysokości do 50 tys. zł. Już dziś służymy pomocą. Na stronie internetowej - www.wprawiamypolskewruch.pl - znajdziesz adres mailowy na który możesz przesłać pytania do naszych ekspertów.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma spedycyjna Rohlig Poland, a patronuje mu "Gazeta Wyborcza" w Poznaniu.

 

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,6319996,Masz_pomysl__Zglos_sie_i_wpraw_Polske_w_ruch.html


 
szukaj
FAL