FAL > Media > Media
Tańczące z chustami

Puszczykowska Fundacja Aktywności Lokalnej zaprasza na kolejne warsztaty  dla kobiet z małych gmin. W tym tygodniu puszczykowskie mamy będą miały okazję zgłębić tajniki noszenia maluchów w chustach

 

Fundacja Aktywności Lokalnej, realizując unijne hasło "Człowiek - najlepszą inwestycją", zaprasza na arcyciekawe chustowe warsztaty. Zajęcia organizowane są w ramach projektu  PUSZCZYKOWSKA AKTYWNA MAMA i W PUSZCZYKOWIE MAMY AKTYWNE MAMY. Dzięki finansowaniu  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. W projekcie może wziąć udział 60 kobiet. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest bycie mamą ;)

 

W FAL rozumieją jak ważne jest, aby maluch był przy mamie, dlatego w ośrodku, w którym organizowane są warsztaty, jest miejsce dla najmłodszych. Bawialnia zdała już egzamin podczas poprzednich warsztatów. W czasie kiedy mamy przebywały na szkoleniu ich dzieci (od kilku tygodni do kilku lat) przebywały pod opieką w bawialni w tym samym budynku - jest to wyjątkowe podejście w skali kraju do realizacji szkoleń dla kobiet z małymi dziećmi nastawione na integrację społeczną (na ogół w projektach nie przewiduje się opieki, a jeśli już to matka dostaje pieniądze na wynajem opiekunki na czas szkolenia).

 

Warsztaty noszenia w chuście to doskonała okazja do:

·          zapoznania się z zaletami płynącymi z noszenia dzieci w chustach

·          nauczenia się, jak nosić dziecko w poczuciu bezpieczeństwa i wygody zarówno dla dziecka jak i noszącego,

·         spotkania się z innymi mamami z Puszczykowa -- porozmawiać o opiece nad dzieckiem, wymienić się doświadczeniami nt. diety dzieci, szczepień, etapów rozwoju dziecka itp.

 

Warsztaty prowadzone są przez specjalnego gościa - doradcę noszenia - Magdalenę Sendor. Pani Magdalena, która obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, spędziła kilka lat we Francji. Ukończyła tam m.in. szkolenie francusko-belgijskiego stowarzyszenia Peau-a`-peau specjalizującego się w kształceniu rodziców i personelu medycznego w noszeniu dzieci w chustach i nosidłach miękkich, ale także działającego prężnie na rzecz karmienia piersią i wykonywania masaży u dzieci i niemowląt. Autorka książki pt. "Noś swoje dziecko" (2008). Wielokrotnie gościła na antenie TVP i TVN. Prowadzi portal ekodzieciak.pl

Każda uczestniczka warsztatów otrzyma m.in. zestaw o wartości pow. 200 zł:

  • ·         chustę wiązaną firmy NATIBABY -- Najlepszy Produkt Roku 2008 wg plebiscytu             
  •           Magazynu  DZIECKO
  • ·         instrukcję wiązania chusty firmy NATIBABY
  • ·         książkę Magdaleny Sendor pt. "Noś swoje dziecko"Terminy warsztatów "chustowych" (mamy będą ćwiczyć w grupach po kilka osób):

  • ·         20 lutego (piątek) od 8:30 do 10:30 lub od 11:00 do 13:00
  • ·         21 lutego (sobota) od 8:30 do 10:30 lub od 11:00 do 13:00
  • ·         22 lutego (niedziela) od 8:30 do 10:30 lub od 11:00 do 13:00

 

Spotykamy w przyjemnej, kolorowej Bawialni Floh w budynku Spring Life Centre przy ul. Czarnieckiego 2 w Puszczykowie.

 

 

Warto zaznaczyć, że oprócz Puszczykowa podobne zajęcia już od kwietnia rozpoczną się w kilku kolejnych mniejszych gminach woj. wielkopolskiego, m.in. Tarnowo Podgórne, Komorniki, Czerwonak, Kuślin. W przygotowaniu jest ogólnopolski projekt tego typu, gdyż projekt "puszczykowski" wzbudził zainteresowanie dziesiątek osób w całym kraju.


SZKOLENIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE!!!

INFORMACJE: strona internetowa Fundacji Aktywności Lokalnej lub tel.: 061/6256845

 

 

http://blubry.pl/artykul1498,tanczace_z_chustami.html

 


 
szukaj
FAL