FAL > Media > Media
Wielkopolska. Zajęcia aktywizacyjne dla mam

WARSZTATY / Rozwój osobisty

Fundacja Aktywności Lokalnej zaprasza kobiety - mamy małych dziećmi do wzięcia udziału w ciekawych projektach szkoleniowo-doradczych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Mieszkanki gminy Czerwonak w ramach projektu pt. maksymalna radość w czerwonaku, partner projektu: gmina czerwonak mieszkanki gminy Komorniki w ramach projektu pt. w komornikach mamy aktywne mamy, partner projektu: gmina Komorniki mieszkanki gminy Kuślin w ramach projektu pt. maksymalna radość w Kuślinie, partner projektu: gmina Kuślin mieszkanki gminy Tarnowo podgórne w ramach projektu pt. maksymalna radość w Tarnowie Podgórnym, partner projektu: gmina Tarnowo Podgórne
 

Każdy projekt skierowany jest do 24 pań, które mają małe dziecko/dzieci (najlepiej od 0 do 3 roku życia).
 

W ramach projektów można będzie skorzystać z indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym oraz wziąć udział w cyklu 5 szkoleń z rozwoju osobistego i zawodowego:
 

1. Planowanie własnego rozwoju. Analiza silnych i słabych stron, szans i zagrożeń. Wyznaczanie celów.
2. Mama i praca - to jest możliwe, tylko jak?
3. Autoprezentacja i komunikacja interpersonalna 4. Zarządzanie sobą w czasie 5. Chusta -- niezbędny  element aktywnej mamy. Warsztaty z noszenia dzieci w chustach.

Zajęcia dla mam odbywać się będą w dwóch grupach.

Każda uczestniczka otrzyma, m.in.:

- komplet materiałów dydaktycznych (segregator z materiałami, książkę),

- chustę wiązaną NATI (nosidełko), która zwyciężyła w rankingu magazynu Dziecko na Najlepszy Produkt 2008 Roku oraz książkę Magdaleny Sendor pt."Noś swoje dziecko".

Ponadto w trakcie zajęć na miejscu zapewniona będzie opieka nad dziećmi oraz poczęstunek dla mam.

Uczestniczkami zajęć mogą być mamy, które zamieszkują na terenie ww. gmin. Preferowane będą mamy na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

Więcej informacji nt. projektów, opieki nad dziećmi w trakcie zajęć, a także możliwość wypełnienia formularzy zgłoszeniowych podczas spotkań informacyjno-rekrutacyjnych w poszczególnych gminach:

6 maja (środa) o godz. 17:00 - Przedszkole w Komornikach, ul. Korczaka 5

14 maja (środa) o godz. 17:00 - Sala sesyjna, Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej akwen w Czerwonaku

29 maja (piątek) o godz. 17:00 - Sala sesyjna, Urząd Gminy w Kuślinie Spotkanie w Tarnowie Podgórnym już się odbyło - zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja lub do wyczerpania miejsc. Pierwsze zajęcia w Tarnowie Podgórnym odbędą się już 9 i 10 maja.

Ponadto informujemy, że podobne działania prowadzone są obecnie w Puszczykowie, gdzie z zajęć korzysta 60 mam. Spotkanie podsumowujące odbędzie się w sobotę 23 maja br. Jesienią z takich zajęć będą mogły skorzystać mieszkanki gmin: Buk, Dopiewo, Kleszczewo, Kostrzyn, Śmigiel.

Więcej informacji:

Iwona Janicka, Fundacja Aktywności Lokalnej, tel. 061 / 6256845, 0693198715 lub e-mail: mamy@fal.org.pl

Projekty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: inf. www.fal.org.pl

 

http://www.bezrobocie.org.pl/x/452160


 
szukaj
FAL