FAL > Media > Media

Fundacja Aktywności Lokalnej i Stowarzyszenie Enter Art wraz z Partnerami Fundacją Orange, epoznan.pl i Telewizją WTK zapraszają do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym z Puszczykowa i okolic z wykorzystaniem aparatów fotograficznych (cyfrowych/komórkowych). Do projektu zgłaszać się mogą pary, tj. dziecko wraz z opiekunem (babcią lub dziadkiem).

 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu pt. Fotografia łączy pokolenia, który  został wyróżniony przez Kapitułę Programu Akademia Orange spośród ponad 600 projektów społecznych z całego kraju oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest innowacyjny pod wieloma aspektami, w szczególności zastosowaliśmy innowacyjność w zakresie metod i form realizacji, partnerstwa, technologii. 

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, której zadaniem (oprócz przekazania wiedzy i umiejętności w formie zabawy z podstaw fotografii dzieciom) jest wzmacnianie autorytetu babci/dziadka, jako tej osoby, z której wiedzy i doświadczenia dziecko powinno korzystać. Dzieci będą wykonywać zdjęcia podczas warsztatów i podczas codziennych zajęć/spacerów z babcią/dziadkiem.  W przypadku braku posiadania własnego sprzętu będzie można wypożyczyć od Organizatora aparat fotograficzny.

Zajęcia odbywać się będą w Puszczykowie od marca do maja br. Pierwsze grupy zaczynają już w najbliższą sobotę!

  • -  Zajęcia dla seniorów – zajęcia w piątek w godzinach popołudniowych
  • -  Zajęcia dla dzieci – cykl 10 warsztatów dla każdej grupy z udziałem opiekuna (babci lub dziadka), w tym warsztaty w plenerze. Zajęcia odbywają się w 6-cio osobowych grupach, odrębnie dla 2-3 latków, 4-5 latków i 5-6 latków w tygodniu godzinach popołudniowych i w soboty (opcja do wyboru). Czas trwania 1 zajęć: 2 godz.

 

Tuż przed Dniem Dziecka przewidujemy organizację wystawy fotograficznej wraz z uhonorowaniem młodych „fotografów”.

Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Projektu, tj. w Fundacji Aktywności Lokalnej, ul. Lipowa 6A w Puszczykowie. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Projektu.  Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu: www.fotopokolenia.org

 

http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=18416


 
szukaj
FAL