FAL > Media > Media
Blubry pl - Fotografia łączy pokolenia

Fundacja Aktywności Lokalnej zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne.

 

Projekt „Fotografia łączy pokolenia” skierowany do przedszkolaków i ich opiekunów, jest innowacyjny pod wieloma aspektami, w szczególności zastosowania innowacyjności w zakresie metod i form realizacji, partnerstwa, technologii .


 
Zajęcia odbywać się będą w Puszczykowie. Przewidywane są dwa spotkania, na których seniorzy zapoznają się z możliwościami wykorzystania komputerów w fotografii i 10 warsztatów dla dzieci z udziałem opiekuna. 

 
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, której zadaniem (oprócz przekazania wiedzy i umiejętności w formie zabawy z podstaw fotografii dzieciom) jest wzmacnianie autorytetu babci/dziadka, jako tej osoby, z której wiedzy i doświadczenia dziecko powinno korzystać.

 
Dzieci będą wykonywać zdjęcia podczas warsztatów i podczas codziennych zajęć/spacerów z babcią/dziadkiem. W przypadku braku posiadania własnego sprzętu będzie można wypożyczyć od Organizatora aparat fotograficzny.

 
Po warsztatach twórczość młodych fotografów zostanie zaprezentowana szerszemu gronu. Zostanie wydany album lub kalendarz z pracami wykonanymi przez dzieci w wydawnictwie, a pod koniec mają zrealizowana zostanie wystawa fotograficzna z uroczystym otwarciem i uhonorowaniem młodych fotografów w towarzystwie zaproszonych gości, m.in. postaci z bajek.

 
 
Udział w zajęciach jest bezpłatny!

 
 
Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Projektu, tj. w Fundacji Aktywności Lokalnej, ul. Lipowa 6A. Więcej informacji: 061 / 6256845. Do projektu zgłaszać się mogą pary, tj. dziecko wraz z opiekunem (babcią lub dziadkiem).


Projekt „Fotografia łączy pokolenia” został wyróżniony przez Kapitułę Programu Akademia Orange spośród ponad 600 projektów społecznych z całego kraju oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Artystów Enter Art. 

http://blubry.pl/artykul5146,poznanianka.html


 
szukaj
FAL