FAL > Media > Media
Jeden urzędnik, miliony z UE

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyróżnia pracowników z najmniejszych samorządów, którzy często w pojedynkę zajmują się pozyskiwaniem funduszy unijnych.

Wręczono nagrody Eurolider. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wyróżnia nimi osoby, które szczególnie umiejętnie pozyskują fundusze europejskie, czym przyczyniają się do rozwoju swoich lokalnych społeczności.

W tym roku statuetki Euroliderów zdobyli Sławomir Białas z Urzędu Gminy w Cmolasie na Podkarpaciu, Michał Tokarski z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Iwona Janicka z Puszczykowa w Wielkopolsce.

Pani Iwona jest również laureatką nagrody internautów. Na co dzień angażuje się w projekty skierowane do matek oraz osób po 45. roku życia. Jak podkreśla - warto to robić, bo największą nagrodą jest świadomość efektów pracy:

Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska podkreśla, że efekty wykorzystania funduszy europejskich każdy może zobaczyć gołym okiem. Nie byłoby ich - jak dodaje minister - bez pojedynczych osób, które fundusze pozyskują i robią to naprawdę dobrze

Tegoroczny "Eurolider" jest drugą edycją nagrody.

 

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/265185,Jeden-urzednik-miliony-z-UE


 
szukaj
FAL