FAL > Media > Media
Euroliderzy nagrodzeni na Forum Funduszy Europejskich

W piątek rano rozpoczęło się w Warszawie III Forum Funduszy Europejskich. Zainaugurowała je minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, wręczając nagrody zwycięzcom konkursu Eurolider 2010.

W konkursie Eurolider wyróżniani są działacze lokalni, którzy skutecznie uzyskują pieniądze z funduszy europejskich, dzięki czemu zmienia się oblicze gminy lub regionu. W br. odbyła się druga edycja konkursu.

Wręczając nagrody szefowa resortu rozwoju regionalnego przyznała, że ubieganie się o pieniądze z funduszy europejskich wiąże się ze zmaganiem się ze skomplikowanymi procedurami. "To, co jest podstawą właściwego, dobrego, pomysłowego wydawania tych środków to są ludzie. To są pojedyncze osoby, szczególnie w małych miejscowościach zaczyna się to zawsze od jednego człowieka, od jego zaangażowania, pomysłu, tego, jaką satysfakcję czerpie z tej pracy i chcieliśmy tych ludzi po raz drugi uhonorować" - powiedziała Bieńkowska.

Z dziesięciu nominowanych, trzy osoby otrzymały równorzędne nagrody - Iwona Janicka, założycielka Fundacji Aktywności Lokalnej z Puszczykowa, Sławomir Białas, referent w Urzędzie Gminy Cmolas i Michał Tokarski ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Forum Funduszy Europejskich potrwa dwa dni. W rozstawionych na warszawskim Placu Defilad stoiskach będzie można dowiedzieć się, jak i gdzie można się starać o pieniądze, zobaczyć efekty wykorzystania środków z funduszy, czy wziąć udział w organizowanych tam wykładach, grach i zabawach.

W piątek po południu zostaną wręczone nagrody w konkursie "Polska pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z UE, które zwiększają turystyczną i kulturalną atrakcyjność naszego kraju.

http://www.orange.pl/kid,4000000152,id,4000237540,title,Euroliderzy-nagrodzeni-na-Forum-Funduszy-Europejskich,article.html


 
szukaj
FAL