FAL > Media > Media
Iwona Janicka z Puszczykowa została laureatką konkursu Eurolider 2010

 

- Po raz drugi wyróżniliśmy bohaterów codziennej pracy z unijnymi funduszami. Cieszę się, że jest coraz więcej osób, które z pasją i zaangażowaniem pozyskują środki z Unii Europejskiej - powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podczas gali wręczenia nagród w konkursie EUROLIDER 2010.

Uroczystość odbyła się 1 października 2010 r. w Warszawie podczas III Forum Funduszy Europejskich.

Minister rozwoju regionalnego podziękowała wszystkim nominowanym do nagrody Eurolider 2010, za pozyskiwanie środków unijnych nie dla własnej korzyści, ale dla dobra swojego regionu czy miejscowości. - Wszystkie zmiany rozpoczynają się od pojedynczego człowieka - jego pomysłów i zaangażowania - podkreśliła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Kapituła konkursu EUROLIDER 2010, po wnikliwej analizie kandydatur, wyłoniła trzech równorzędnych zwycięzców, a wśród nich Iwonę Janicką.

Pani Iwona Janicka jest przedstawicielką organizacji pozarządowych w Miejskiej Radzie Pożytku Publicznego w Poznaniu oraz założycielką Fundacji Aktywności Lokalnej z Puszczykowa. Innym ludziom, którzy chcą ubiegać się o środki z Funduszy Europejskich mówi, że warto. Nie ukrywa przy tym, że łatwo nie jest, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą sprawy formalne, a przede wszystkim konieczność sfinansowania prawie całego projektu zanim dotrą fundusze. Ale każde „dziękuję” i uśmiech zadowolonego uczestnika projektu sprawiają, że robi to już wiele lat.

Do ubiegania się o środki unijne zachęciła ją możliwość poprawy otoczenia, a także szansa polepszenia sytuacji życia konkretnych ludzi. Dla niej drobne działania w małych społecznościach to początek zmieniania kraju na lepsze - jej mottem jest fraza: "myśl globalnie, działaj lokalnie".

W przyszłości chciałaby zrealizować, na większą niż do tej pory skalę, projekty kierowane do matek, osób 45+, szkół z rozwoju kompetencji kluczowych. Interesują ją kompleksowe działania dla danej grupy - od doradztwa personalno-zawodowego, psychologicznego, szkoleń, po animację lokalną. Swoje marzenia stara się szybko zamieniać na konkretne działania. Wśród niezrealizowanych planów i potrzeb w regionie jest centrum inicjatyw obywatelskich w Poznaniu. Obecnie chciałaby się skupić na realizacji tego projektu, ale jak sama mówi, wiele zależy od woli współpracy kilku stron - organizacji, władz aglomeracji i regionu, uczelni.

W ramach konkursu swojego EUROLIDERA mogli wybrać również Internauci. W tym roku tytuł ten przypadł pani Iwonie Janickiej, która spośród nominowanych uzyskała największą liczbę głosów.

Data publikacji: 05.10.2010 r.
Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń
Departament Polityki Regionalnej
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

http://www.wrpo.wielkopolskie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1559:iwona-janicka-z-puszczykowa-zostaa-laureatk-konkursu-eurolider-2010&catid=24&Itemid=1


 
szukaj
FAL